XML Sitemap oluşturucu - Free Online XML Sitemap Generator

Search Engine Optimization

XML Sitemap oluşturucu - XML Sitemap Generator


Digite um nome de domínio


Data modificada
dd/mm/yyyy
Mudar a frequência
Prioridade padrão
Quantas páginas preciso rastrear?

Rastejando...
Links encontrados: 0


        
        

Sobre XML Sitemap oluşturucu - XML Sitemap Generator

Bir xml sitemap veya site haritası, uygar arama motorlarının internet sitelerini daha iyi dizine eklemesine ve anlamasına yardımcı olur. Genellikle gözden kaçan bir dosyadır. Google, 2005 yılında google xml site haritası biçimiyle site haritalarını ilk kere tanıtıyordu. Bir yıldan birazcık fazla bir müddet sonra google, tescilli site haritası biçimini terk etti ve bir xml site haritası standardı kurmak için öteki arama şirketlerine katıldı. Bu yeni standart, önceki google xml kalitesinin yerini almıştır ve şimdi google, bing, yahoo ve diğer arama şirketleri tarafınca kullanılmaktadır. Web geliştikçe, standart onunla birlikte gelişir ve arama motorları, web sitesi indekslemesini ve internet sitesi taramasını en iyi iyi mi tamamlayacaklarına dair rehberlik için standarda bakar.

xml sitemap oluştur

Aslına bakarsanız bir xml site haritası, url'leri ve bu url'ler ile alakalı bazı bilgileri içeren bir internet sitesinin dizinine yerleştirilmiş bir xml dosyasıdır. Bir internet sitesinde birden çok dizine yerleştirilmiş birden çok site haritası bulunabilir. Arama motorlarının bir kuruluşun sahip olabileceği çeşitli site haritalarını keşfetmesine yardımcı olmak için xml dosyasının konumları bir internet sitesinin robots.Txt dosyasının altında listelenir.

Xml site haritası, bazı sayfaların daha sık güncellendiği yada bazı sayfaların diğerlerinden daha önemli olduğu web siteleri için kullanışlıdır. örneğin, yerel bir işletme, çalışma geçmişini açıklayan sayfayı nadiren güncellerken saatlerini sık sık güncelleyebilir. Bu durumda, web yöneticisi arama motorlarını düzgüsel internet sitesini tararken saat sayfasına daha yüksek bir öncelik vermeleri konusunda bilgilendirmek talep eder. Benzer şekilde, internet yöneticisi saat sayfalarına yada özel içeriğe sahip öteki sayfalara daha fazla örutubet verebilir, böylece arama motorunun web sitesi dizini bu sayfaları daha üst sıralara yerleştirir.

Site haritaları, bir sayfanın son olarak değiştirilmiş olduğu zamanı, bu sayfanın ne sıklıkta değiştiğini ve o sayfanın önceliğini içermelidir. Son değiştirilme tarihi, sayfanın son olarak değiştirilmiş olduğu takvim tarihidir. Bir sayfanın değiştirebilme sıklığı saatlik, günlük, aylık yada başka birkaç değer olabilir. öncelik, 0 ile varsayılan 0 arasında bir değerdir.

Bu bilgileri her sayfa için yazmak zor değildir, sadece sıkıcı olabilir. Xml site haritası oluşturucu kullanmak, bir internet yöneticisinin site haritasını yazarken yapması gereken iş miktarını azaltmaya yardımcı olabilir. Bazı web siteleri çevrimiçi site haritası oluşturucu sağlarken, diğer web siteleri çevrimdışı jeneratörler sağlar.

çoğu xml site haritası oluşturucuları, tarayabilecekleri sayfa saysıcaklıknı sınırlamak için kullanmasına rağmen, araçları kullanmakta serbesttir. Internet siteniz binlerce web sayfası içeriyorsa, bunun yerine profesyonel bir site haritası oluşturucusu kullanmalsıcaklıknız.

Bir site haritası çoğu zaman göz ardı edilmesine rağmen, arama motorlarının web sitelerini anlamasına yardımcı olan önemli bir kaynaktır. Site haritaları, web sitesinin boyutuna ve ihtiyaçlarına bağlı olarak temel yada karmaşık olabilir. Hem temel aynı zamanda karmaşık site haritaları arama motorları için kullanışlıdır, bu nedenle site haritası olmayan web yöneticileri en azından temel bir xml site haritası oluşturmalıdır.


whatsapp'a yönlendirilirsin sendbacklink.com'a yönlendirilirsin SEO Paketlerine yönlendirilirsin

2021 SEO

2021 Mobile SEO

2021 İstanbul SEO

FOR ADVERTISING | REKLAM İÇİN WHATSAPP: +905447444182