Renk Kodu Oluşturucu - Color Picker - RGB - HEXA - HSL

Search Engine Optimization

Renk Kodu Oluşturucu - Color Picker - RGB - HEXA - HSL


CSS Color

About Renk Kodu Oluşturucu - Color Picker - RGB - HEXA - HSL

Web Siteniz İçin Renk Şeması Seçme ve Renk Kodu Oluşturucu 

Renk Kodu Oluşturucu  Web sitenizin içeriği düzen ve tasarımdan çok daha önemli olsa da, web sitenizdeki renkler, renk paletiniz göze kolay geliyorsa kalma olasılığı daha yüksek olan ziyaretçiler için bir fark yaratabilir. Birbirinize iltifat eden renkler seçmek, birincil renginizin onaltılık veya RGB koduna veya sitenizde kullanmak istediğiniz bir görüntüye dayalı renk şemaları veya paletler üreten ücretsiz çevrimiçi araçlar kullanarak düşündüğünüzden daha basittir.

Color Schemer Online , bence, şema oluşturmak için en iyi çevrimiçi araçtır. Beğendim çünkü projem için birçok ücretsiz renk elde etmek için şemayı açabilir veya koyulaştırabilirim.

Bir başka gerçekten harika site ColorLab Burada renk teorisi temellerini, renklerin ne anlama geldiğini ve renk uyumunu öğrenebilirsiniz. Jeneratörleri 7 farklı şema oluşturur: Monokromatik, Analog, Tamamlayıcı, Bölünmüş tamamlayıcı, Triad, Tetradic 1 ve Tetradic 2. Oluşturduğunuz şemayı beğenmezseniz, başka bir renk seçmek için çevrimiçi renk seçicisini kullanabilirsiniz ve daha fazla şema oluşturun. İstediğiniz paleti alana kadar bu araçla oynayabilirsiniz. Renk Kodu Oluşturucu  Bu siteye eklenen bonus onların web sayfası üreticisidir. Çeşitli öğelerdeki renkleri değiştirebilirsiniz ve gönder'i tıkladığınızda sizin için geçerli bir XHTML iki sütunlu sabit genişlikli şablon sayfası oluşturulur. Bu ne kadar uygun? Özellikle yeni başlayan bir web tasarımcısı için çok güzel olduğunu düşünüyorum.

ColorMatch Redux , oluşturulan şemayı Photoshop veya Fireworks'te kullanmak için bir .ACT dosyasına, Illustrator için bir .AI dosyasına veya başka bir program için bir metin dosyasına aktarmanıza izin veren başka bir şık araçtır. Kaydırıcıyı ayarlamanız veya renginizin RGB değerlerini girmeniz yeterlidir, dokuz renkten oluşan güzel bir şema elde edersiniz.