Toplu GEO IP Konumlandırıcı - Bulk GEO IP Locator - SEO Analiz Araçları

Arama motoru optimizasyonu

Toplu GEO IP Konumlandırıcı - Bulk GEO IP Locator


Enter up to 20 IPs (Each IP must be on separate line)İşleme...

IP adresiniz Şehir Bölge Ülke Ülke Dodu ISS Enlem Boylam

 
Try New IP

Hakkında Toplu GEO IP Konumlandırıcı - Bulk GEO IP Locator

IP GEO Konumu - Güvenli ve İleriye Düşünen Bir Fikir

Geo ip konumlandırıcı,Sofistike olsun ya da olmasın, IP coğrafi konum teknolojileri, web operatörlerine küfürlü kullanıcıların Yerkürenin etrafındaki yerlerini keşfetme ve bunlara ulusal veya uluslararası yasaları uygulama imkanı verir. İnternetin sanal dünyası, kullanıcılara çevrimdışı dünyadan daha fazla özgürlük sunuyor. İnternetin bu kadar çok yasaya aykırı olmasının nedeni, insanların çevrimiçi ortamda daha az yakalanmış olmalarıdır. Otantiklik, sahtekarlık, telif hakları ve daha pek çoğu, bir ağda yakın zamana kadar gerçek dünyadaki kadar kolay tespit edilemedi ve fail sık sık suçtan kaçtı. IP coğrafi konumu günü kurtardı ve muhtemelen gelecekte daha da kurtaracak. Bu teknolojik konum ortalaması güvenlik, erişim ve ağ verimliliği nedeniyle çok faydalı ve talep ediliyor.

Artan sayıda ziyaretçiye sahip bir web sitesi örneğini ele alalım. Bu site, hizmetlerini kullanan birçok müşteriyle ilgilenmektedir. Müşteriler bilgilerini çevrimiçi olarak sunmadıkça, herhangi bir işlemin güvenliği için hiçbir garanti yoktur. Ya bu bilgi yanlışsa? Konum, istemci IP adresini gönüllü olarak verirse (bir site kaydı yardımı ile) veya edinmezse, farklı yöntemler aracılığıyla yaklaşık doğrulukla tespit edilebilirse elde edilebilir. Çevrimiçi bir form, kayıt, kayıt - hepsi yanlış bilgilerle kandırılabilir. IP coğrafi konumundan başka bir doğrulamanın ve yasal kısıtlamanın doğrulanması için başka bir yol yoktur.

Yazılım çözümleri, web operatörlerinin bir kişinin IP coğrafi konumunu çeşitli yöntemlerle bulmalarına yardımcı olur:

1. En basit olanı daha az etkilidir. "Whois" kayıtlarına ilişkin Bölgesel Uluslararası Kayıt Defterine bakmak işe yaramaz bir mücadele olabilir. 5 RIR vardır ve her biri dünyada belirlenmiş bir alana hizmet vermektedir. RIR'lar IP adreslerini belirli bölgelerindeki veya alanlarındaki kuruluşlara, İSS'lere ve kullanıcılara tahsis eder ve dosyaların bilgilerle ücretsiz indirilmesine izin verir. IP adresli kayıtlar, artık erişmeniz gereken çevrimiçi veritabanlarında ücretsiz olarak sunan çeşitli kişiler tarafından gerçekten indirildi. Ancak bu IP coğrafi konum dosyaları çok doğru değildir ve yardımcı olmayabilir.

2. Ping, traceroute ve nslookup gibi temel ağ araçları IP coğrafi konumunda daha etkilidir. Bir sunucu ağı, daha doğru bir IP adresi konumu sunduğunu kanıtlayabilir. İnternet üzerindeki IP adresleri "problanır" ve ağ tarafından yalnızca bir IP adresinin tam yerini bulmak için kullanılır. Bazı çözüm sağlayıcılar çok sayıda sunucu (binlerce) kullanırken diğerleri sadece 10-12 kullanır.

Ping = Paket Internetwork Groper (TCP / IP yazılım paketiyle de alınan bir araçtır ve bir ana bilgisayarın etkin olup olmadığını veya gidiş-dönüş gecikmesini belirlemediğini belirler)

Traceroute = bir yerelden uzak bir ana bilgisayara giden rotayı belirlemek için bir hata ayıklama aracı olarak kullanılır

Nslookup = ad sunucusu arama programı (TCP / IP yazılım paketi, bir ana bilgisayar adı veya IP adresi belirlemek için bu programı içerir)

3. IP coğrafi konum yöntemlerinin bu son kategorisi (2 numaralı) orta düzeyde etkinlik olarak değerlendirilirken, yapay zeka ve özel sistemler gibi daha da gelişmiş teknolojiyi kullanan başka çözümler de vardır. Bazıları da mükemmel bir sonuç için IP adreslerinin ve IP coğrafi konumlarının daha kapsamlı bir doğrulamasını ve karşılaştırmasını yapar.

Sürekli değişen İnternet ortamı hakkında bilgi gerektiren bu oldukça karmaşık konu hakkında söylenecek çok şey var. Yönerge, IP coğrafi konumunun, tam genişleme pazarı, İnternet ile ilgili her yönüyle her gün daha fazla popülerlik kazanmasıdır. Güvenlik, gerçek dünyada olduğu gibi sanal dünyada da bir sorundur, çünkü ikisi etkileşir. IP coğrafi konumu, gerçek kimlikleri kabul ederek bununla ilgilenir.

 


whatsapp'a yönlendirilirsin sendbacklink.com'a yönlendirilirsin SEO Paketlerine yönlendirilirsin

2021 SEO

2021 Mobile SEO

2021 İstanbul SEO

FOR ADVERTISING | REKLAM İÇİN WHATSAPP: +905447444182